Lüks Salon Tasarım Fikirleri

Lüks Salon Tasarım Fikirleri

İyi düşünülmüş ve döşenmiş bir salon tasarımı hakkında çok şey var. Dolayısıyla evin içerisinde göze batması önemli olan bir bölüm konumundaki salonda zengin bir çözüm arıyorsanız o zaman bu makalemizi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyorum çünkü lüks salon tasarım fikirleri hakkında size detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

Tasarım denildiğinde insanlar pahalı şeyler diye düşünüyorlar. Ancak pahalı demek tasarım demek değildir. Bunun için önce bu algının yıkılmış olması çok önemlidir.

Lüks salon tasarımı yapabilmeniz için servet harcamanıza gerek yok. Salon evin merkezi konumuna olması gerekiyor. Çünkü evinize gelen misafirlerinizi salonunuzda ağırlayacağınız için zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtması önemli. Benna iç mimarlık olarak tasarım uzmanlarımız sizin bütçeniz doğrultusunda hareket ederek lüks salon tasarımları hazırlarız. En güzel salon tasarım dekorasyonu hazırlamak bizim işimizdir.

Lüks İç Mekan Tasarımı

Bir mekanın lüks görünebilmesi için yapısal unsurlar önemlidir. Yani mekan içerisinde sıradan olan dairesel formlar ya da düz çizgilerden ziyade bilinmedik nesneler silüet ya da ilginç tasarımlara sahip olan nesneler bulmaya gayret edin. Tasarım özelliğine sahip olan parça mobilyalar her zaman lüks tasarım için önemli bir ayrıntıdır. Mobilya üzerinde metal kullanımı insanın bilinçaltını harekete geçirerek kilit bir görev alır.

Lüks Salon Tasarım Fikirleri

Ahşabı Öne Çıkarın

Lüks salon tasarımında önemli olan mekanın genel duruşudur. Örneğin bir dağ evi ya da yazlık dekore edecekseniz o zaman sıcak parçalar kullanmanız gerekir. Kısacası ahşap yapılarda rustik tarzı kullanmak kolaydır. Mobilya seçiminde doğal olan renkleri kullanırken mobilyanızın da ahşaptan olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Doğal renklere sahip olan özellikle el dokuması halı ya da kilimler şık bir tasarım oluşturulması konusunda önemlidir. Rustik dekorasyonda dikkat edilmesi gereken nokta ahşapta renk seçimidir. Eğer ki siz çok renkli bir tercih yaparsanız o zaman doğru bir seçim olmayacaktır. Mobilyalarınıza renk katmak istiyorsanız bunu renkli ve küçük parçalarla destekleyerek kullanmanız her zaman mantıklı olacaktır.

İlginizi çekebilir : Ev Tasarımları örnekleri

Rustik Tarz Hakkında Yanlış Bilinen Bilgiler

Rustik bir dekorasyon denildiğinde ön yargı bu tarzın eski ve özellikle ahşap evlerde uygulanabileceği konusunda olmuştur. Tabi ki eski tarz ahşap evlerde bu tarzın uygulanması kolaydır. Fakat önemli olan konu evin eski ve ahşap olmadı değil hangi parçanın hangi aksesuarlarla kullanılması gerektiği konusundadır. Ahşap bir eve retro, modern ya da avangart bir tarz uygulayabilirsiniz anca modern bir evde rustik tarz rahatlıkla kullanılabilir.

Rustik dekorasyon oluşturulurken dikkat edilmesi gereken asıl nokta evin modern ya da fonksiyonel olmaktan uzaklaştırılmamasıdır. Günümüzde yaşam modernleştikçe insanların da doğaya olan ilgileri sürekli olarak artıyor. Ahşap ve meta gibi doğadan gelen malzemelerin evlerde kullanımı ise bu nedenle daha faza oluyor. Rustik bir tarzın en önemli malzemesi doğallıktır. Bunun için burada kullanacağınız doğal malzemeler dekorasyonu doğrudan etkiliyor.

Rustik tarzı ilk görenler genellikle aşırı doğal ve kaba buluyor olabilirler. Günümüzde modern dekorasyon artık farklı tarzlarla da uyum sağlayabiliyor. Bunun içinde hem rustik hem de modern tarzı bir arada düşünebiliriz. Avangart bir mutfak isteniyorsa o zaman gösterişi nasıl ön plana çıkarmanız gerekmiyorsa o zaman rustik dekorasyonda da eski bir tesisat ya da eski mutfak eşyaları kullanmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken şey bu tarzın ön plana çıkarılması için sıcak renkleri ve doğru materyalleri tercih etmenizdir.

Lüks salon tasarımları konusunda daha fazla bilgi ve hizmet almak istiyorsanız Benna İç Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz. Hayal ettiğiniz lüks bir salona ulaşmak sadece bir telefon kadar yakınınızda.