İç Mimari Tasarım Projeleri

İç Mimari Tasarım Projeleri

Bu makalemde size iç mimari tasarım projeleri nasıl oluşturuluyor ve bu projelerin oluşturulma aşamasında neler var tüm bu konular hakkında bilgiler verelim istedik.

İç mimari tasarım projeleri yapıların oluşum surecinden itibaren mutlaka planlı bir şekilde olması gerekiyor. Yani bir yapının üretim aşamasındayken dikkat edilmesi gereken önemli konu onun ne amaçla kullanılacağıdır. Bunun içinde yapılarda tasarım mutlaka içeriden başlamak zorundadır. Bir iç mimari tasarım projesinin amacı çalışmanın planlamasının yapılmasıdır. Biz Benna iç mimarlık olarak bu süreçte sizi her zaman doğru bilgilendirmek ve yönlendirmek zorundayız. Tasarlamış olduğumuz mekanın son halini size görseller hazırlayarak hayalinizde canlanmasını sağlarız. Bunun içinde üç boyutlu modellemeler önemlidir.

3D Plan

Projenizin oluşturulmasının ilk adımında mekanın görselliğini hazırlamak vardır. Ancak bu yalnızca bir görselden ibaret değil yapının uygulama sonrasında nasıl görüneceğini de ortaya çıkacaktır. Bizim için is önemi bütçe ve onarım surecinin planlamasını sağlıklı bir şekilde yapabilmek içindir. Projenizin başlamasından önce iç ve dış mekan tasarımında bizden isteklerinizi renk ve malzeme seçeneklerinizi belirleyerek istenilenlerin not edilmesini sağlarız.  Çocuğu zaman siz değerli müşterilerimizin hayalindeki yaşam alanını tarif ederken zorlandığınızın farkındayız dolayısıyla biz iç mekan tasarımlarımızı özgür bir şekilde de hazırlayarak tasarım konseptine uygun şekilde size yol gösterici oluruz. Mekan içerisinde kaç kişinin yaşadığı ve oda sayısı, yemek masasının kaç kişilik olduğundan depolama alanlarına varıncaya kadar bir yapı içerisinde ihtiyacınız olabilecek her turlu alanı projemizde tasarlarız.

İç Mimari Tasarım Projeleri

Sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda hareket ederek siz değerli müşterilerimize mükemmel bir keşif ziyaretinde bulunuruz. Yapılar içerisinde mevcut tesisatların incelenmesini sağlarız çünkü bir mekan içerisinde aydınlatma çok önemlidir. Farklı planlama alternatifleri sunarak siz değerli müşterilerimizin seçim şansını çoğaltmak bizim için önemlidir. Bu nedenle de iç mekan tasarımı projesi planlaması konusunda net bir mutabakata vardıktan sonra çalışmalarımıza başlarız.

Konsept Proje Aşaması

Tasarım projesinin ikinci ayağında yer alan görselleştirme aşaması mekanın seçilen mobilya ve malzemelerle bitmiş halinin 3 boyutlu olarak görsellerle sunulması işlemidir. Proje içerisinde gerçek mobilya ve malzemelere yansıtılması için net bir fikirde bu sayede edinilmiş olacaktır. Müşterilerimizin gelecekte satın alabilecekleri ürünler da mimarlarımız tarafından tasarlanarak hayata geçirilir.

İlginizi Çekebilir: İstanbul İç Mimar

Projelendirme Aşaması

Artık proje okeylendi, renkler ve fikir hoşa gitti artık projelendirme aşaması da tamamdır demektir ve artık projenin uygulamaya geçmemesi için hiçbir neden yoktur. Biz bu aşamada tüm listeyi çıkararak detayları ortaya koyarız. Listenin sonucu projenin hazırlanmasıdır. Bu şekilde ne kadarlık bir bütçe ortaya çıkması gerektiği de tespit edilir. Projelendirme aşaması çok önemli dedik çünkü her turlu detayda burada yer alıyor olacaktır. Biz hizmetimizi sunarken her turlu ayrıntıya dikkat eder ve ona göre hareket ederiz. Başladığımız bir projenin her aşamasının sizin tarafınızdan takip edilmesi ve bu takip neticesinde de memnuniyetin ortaya çıkmış olması bizi onura edecektir. Çünkü bir yaptığımız tüm konsept, proje ve uygulama aşamasını sizin memnuniyetiniz odaklı olarak düşünür ve ona göre tamamlarız. Sizden gelecek bir memnuniyet mesajı bizi işimize daha çok sararken aynı zamanda memnuniyetinizin de net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

İç Mimari Tasarım Projeleri
İç Mimari Tasarım Projeleri

Uygulama Aşaması

İç mimari tasarım projelerinde son aşama ise uygulama aşamasıdır. Mimarisi yapılacak olan yapı içerisindeki kat planları, tavan planı, döşeme ve elektrik tesisatı gibi her turlu konsept ve sistemin düşünülmesi sağlanır. Sizin memnuniyetimiz bizim bu işte başarılı olduğumuz anlamına gelecektir. Benna iç mimarlık olarak da bugüne kadar başladığımız ve tamamladığımız hiçbir projede memnuniyetsizlik durumu yaşamadık.