İç Giyim Mağaza Dekorasyonu

İç Giyim Mağaza Dekorasyonu

İç giyim mağaza dekorasyonu nasıl olmalı, iç giyim mağazası açmanın maliyeti nedir? gibi soruların yanıtlarını bu makalemizde vermeye çalışalım istedik.

İç giyim mağaza dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken unsur mağazanızın müşterileriniz aradığı şeyi kolay bulabilmesi için elverişli hale getirilmiş olmasıyla başlamasıdır. Özellikle kadınların iç giyim konusunda seçim yaparken rahat olmaları daha sık ve fazla alışveriş yapmalarını sağlayacaktır. Bunun içinde mağazanızdaki reyonların aralıklarından tutunda hangi ürünün nerede olması gerektiğine varıncaya kadar dikkat edilmesi gerekir. İç giyim sektörü diğer giyim sektörlerinden daha özeldir bunun için mağazanıza gelen insanlara özel olduklarını hissettirmeniz gerekir. Onları rahatsız edecek olan hiçbirşeyin bulunmaması sizinde satışlarınızı artıracak faktördür.

Mağaza içerisinde kullanılan aynalardan aydınlatmaya varıncaya kadar her şey ürünün daha fazla öne çıkmasını sağlayacağı gibi albenisini de artıracaktır. Bunun için öncelikli olarak mağaza içerisindeki yerleşime dikkat etmeniz gerekir. Bunun içinde iç giyim mağaza dekorasyonu her zaman çok önemlidir.

İç giyim mağazalarında dikkat çeken önemli noktalardan birisi de vitrinlerdir. Vitrin tasarımınız ne kadar başarılı olursa insanları içeriye o kadar fazla çekersiniz. bunun yanı sıra kabin tasarımı da aynı şekilde önemlidir.

Mağazacılık sektöründe marka oluşturmak önemlidir. İnsanlar bir kez sizden memnun olduklarında bundan sonra da sizi seçmeye devam edeceklerdir. Bu nedenle insanların mağazaya girişlerine yardımcı olmanız gerekir. Mağazanızın tarzını önceden belirledikten sonra klasik bir konseptmi olacak yoksa eğlenceli bir yer mi bunun kararını vermeniz gerekir. Farklı bir tasarım her zaman dikkat edilir ve aranan olur.

İç giyim mağazası dekorasyonunda ürünlerin teşhir edileceği bölümlerin mutlaka akıllı bir şekilde tasarlanması gerekir bunun içinde tecrübeli iç mimarlık firmaları tarafından hizmet almalısınız.

Biz iç giyim mağaza dekorasyon firmaları arasında bugüne kadar sayısız uygulamalar yapmış olan güçlü bir firmayız size istediğiniz desteği verebiliriz. .Firma olarak İç giyim mağaza dekorasyonları yaparken mağazanız için en uygun sistemleri sunarak müşterilerinizin daha rahat bir ortamda alış veriş yapmalarına olanak sağlıyoruz.

Pek siz ilk kez bir iç giyim mağazası açacaksınız ancak bunun maliyeti ne kadar olur bilmiyorsunuz. Biz bu konuda size basit bir hesaplama ile maliyet çıkaralım.

İç Giyim Mağaza Dekorasyonu

İç Giyim Mağazası Açmanın Maliyeti

iç giyim mağazası basit bir rakamla ya da büyük bir bütçeyle açılabilir. Başlangıç olarak maliyetiniz sizin ne tür bir satış yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Yani bir toptancı mı, parekendeci mi yoksa üretim mi yapacaksınız. İç çamaşırını satacağınız yer bütçenizi de belirleyen faktörler arasında olacaktır.  Yani lokasyon önemli.

Lokasyon

Eğer ki küçük bir mağaza düşünüyorsanız o zaman giderleriniz de fazla olmayacaktır. 2 aylık kira bedelini ödemeniz elinizi rahatlatacak çünkü bu süre boyunca satışlarınızda çok fazla olmayacaktır. Eğer büyük bir mağaza düşünüyorsanız o zaman dekorasyonuna dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü gösteriş ürünlerin alımını da etkileyecektir. Dekorasyonu yaparken bütçenizi sıkmamayı öneririz çünkü bazı şeylerden kıtıkça sizin gelirinize etki edecektir.

Envanter

Mağaza içerisinde kullanacağınız tezgahlarda maliyete etki edecektir. Cam bir tezgah ya da ahşap bir tezgah siz hangisini tercih edersiniz ya da sattığınız ürünler hangisinde daha şık duracak. Erkek iç çamaşırı bölümü ile kadın iç çamaşırı bölümü birbirinden ayrı olmak zorunda bunu da iki farklı kat şeklinde düşünebilirsiniz. Çünkü insanlar alışveriş esnasında birbirini görmemesi gerekiyor.  Bu sayede herkes çok daha rahat hareket edecektir. İç çamaşırları sergileyeceğiniz güzel bir vitrin ve uygun mankenler almanız gerekli. Çalışan personel sayısı ne kadar olacak bu da maliyeti etkileyen faktördür.

Son olarak ise aydınlatma mağazacılıkta çok önemlidir. Aydınlatmada gece ve gündüzü dikkate almanız gerekiyor elbette ki ne kadar çok aydınlatma kullanırsanız faturanızı da etkileyecektir.