2020 Ev Dekorasyon Trendleri

2020 Ev Dekorasyon Trendleri

Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde 2020 yılına hazırlıklarda her sektörde başlamış durumda. İnsanlar yeni yıla girerken hayatlarında hep değişimler olsun ve bu da onların psikolojilerinden başarılarına yansısın istiyorlar. Bunu yaparken ise dikkat edilecek şeyin de bu değişimin kendilerine vermiş olduğu mutluluk. Yani sırf değişim yapmak için de bu yola girilmiyor. İnsan kendi içine sinmediği hiçbir şeyi yapmıyor ya da yapmaması gerekiyor. Peki, 2019 yılında rengarenk süslediğimiz evlerimizde 2020 ev dekorasyon trendleri nasıl hiç düşündünüz mü? Yanıtınız hayırsa o zaman vakit kaybetmeden biz açıklayalım.

2020 ev dekorasyon trendleri uygulama aşamasında dikkat edilecek olan en önemli konu mekanın uygunluğu. Çünkü siz küçük bir mekana daha geniş alanlarda kullanılacak olan mobilya, aksesuarlar ve renk tercih ederseniz bunun size getirisi karamsarlıktan başka hiçbir şey olmayacaktır.

Ev dekorasyonu denildiği zaman genelde akla gelen ilk şey duvarların boyası ve yerdeki halılar olabiliyor. Hatta bazılarımız evinde modası olur mu diye düşündüğünü biliyoruz. Evet şunu söyleyelim ki evlerinde modası olur çünkü yaşa alanlarınızı dekore ettiğiniz de yaşam biçiminizi de değiştirmiş olursunuz. Nitekim biz yaptığımız her dekorasyon uygulamasını sizin karakterinize de etki edecek türde hayata dönüştürürüz. Karakterinizi siz belirlersiniz isteklerinizi siz anlatırsınız biz sizin hayalinizi yaşam alanınıza döndürürüz.

Modern Villa Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonunda konfor her şeyden önemlidir. Sadece şık olsun diye üzerinde oturduğunuz mobilyalarınızı konforsuz seçemezsiniz. Eğer bunu yaparsanız bir süre sonra pişman olursunuz. Zaten çok sık dekorasyon değiştiren insanlara baktığımızda onların istediklerini bulamadıklarından dolayı bu alanı tercih ettiklerini görüyoruz. Biz yaşam alanlarınızı dekore ederken önce konfor ve rahatlığı ele alırız. Akşam eve geldiğinizde gün boyunca biriktirdiğiniz yorgunluğunuzu ayaklarınızı uzattığınızda üstünüzden atmanız gerekiyor. Aynı şekilde gece yatarken yattığınız yataktan tutunda yatak odasında kullanılan renklere varıncaya kadar insanın konforunu etkileyen çok fazla faktör vardır. 2020 ev dekorasyonu trendleri içerisinde de tüm bunlara önem veririz ve bunların tamamını bir zincir olarak düşünürüz. Bu halkaların birisi diğerinden kopuksa hem konforunuz hem de estetiğiniz bozulacak demektir.

2020 Ev Dekorasyon Trendleri

2020 Ev Dekorasyonunda Renkler

Beyazın her zaman öncelik olduğunu biliyoruz çünkü beyazın modası hiçbir zaman geçmez. Beyaz saflık, sadelik ve temizliği temsil eder. Bunların hepsini bir arada düşündüğünüzde 2020 ev dekorasyonu trendleri arasında beyazın yine başrolde oynadığını görüyoruz. özellikle de İskandinav yahut minimalist çizgiler bu sene evinizi zenginleştirecek.

Grinin bir ağırlığı var ancak zarafet ve incelik kattığını da unutmamak gerekiyor. Gri beyaz kadar zamanız olmasa da her zaman tarzına düşkünlerin tercihi olabilmeyi başarmıştır. Grinin tek yönlü bir derinliği vardır ve her dekorasyon stiline ayak uydurabilir.

Siyah her ne kadar ağır, matem uyandırıyor olsa da asildir. Siyahın kullanılacağı yerler farklıdır. Örneğin duvarlarınızda siyah kullanamazsınız ancak mobilyanızda mükemmel sonuçlar ortaya çıkarabilir. Mutfağınızda ya da banyonuz da veya her ikisinde siyah ile beyazı bütünleştirdiğinizde mükemmel bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Sadelikten hoşlananların rengi kremdir. Genelde her renkle uyum içerisindedir bunun içinde mobilyalarınız ne olursa olsun çok rahat kombinleyebilirsiniz. Kremin tonları da burada mekana farklılık katabilir. Daha karanlık olan yerlerde açık renk tercih edilirken aydınlık alanlarda da kremin koyusunu tercih edebilirsiniz. 2020 ev dekorasyonu trendleri arasında bej rengi özellikle koltuklarda ilgi görecek.

2019 yılına şöyle bir bakış yaptığınızda özellikle metalik renkteki objelerin ilgi çekmiş olduğunu görebiliyorsunuz. Bu yılın başında da yine bu metalik renkler varlığını koruyacak ve yaza kadar da herhangi bir değişim düşünülmüyor.